theme wordpress
آموزش نرم افزارخاک و پیراهراه و ترابریزلزلهزلزلهزلزلهسازهسازهمتالوژی و مکانیکمقالاتمهندسی زلزلهمهندسی سازهمهندسی سازهمهندسی ژئوتکنیکنرم افزار Plaxisویژهپي پيشرفتهژئوتکنیککارشناسی ارشدکارشناسی عمرانکارشناسی ناپیوسته

پروپوزال تحلیل و بررسی رفتار شمع ها تحت بار جانبی

پروپوزال تحلیل و بررسی رفتار شمع ها تحت بار جانبی

Analysis and evaluation the behavior of piles under the lateral load

مقاله زیر یک پروپوزال در خصوص بررسی رفتار شمع ها تحت بار جانبی، برای کارشناسی ارشد است.

– بیان مسأله اساسی تحقیق به طور کلی (شامل تشریح مسأله و معرفی آن، بیان جنبه‏های مجهول و مبهم، بیان متغیرهای مربوطه و منظور از تحقیق) :

وقتی که لایه های فوقانی خاک ضعیف باشند (مثل خاک رمبنده یا خاک قابل تورم)، بطوریکه نتوان از شالوده سطحی برای توزیع بار استفاده کرد، شالوده های شمعی برای انتقال بار به لایه های محکم تر تحتانی و یا سنگ بستر مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر موارد فوق، شالوده بعضی سازه ها، نظیر خطوط انتقال برق، اسکله ها، سازه های دریایی، شالوده های کسترده در یزر آب زیرزمینی، تحت تأثیر نیروی برکنش (uplift) قرار دارند. در برخی مواقع برای مقابله با نیروهای برکنش، از شالوده های شمعی استفاده می گردد. همچنین بخاطر وجود مسئله آبشستگی و فرسایش در محل، پایه ها اغلب بر روی شالوده های شمعی احداث می شوند. استفاده از شمع در زیر سازه به عنوان اعضای باربر قائم، مزیت هایی را برای باربری قائم سیستم فراهم می آورد که از جمله آن می توان به کاهش نشست های کلی و تفاضلی و نیز افزایش توان باربری پی اشاره نمود. اما شمع ها اغلب اوقات علاوه بر بار قائم تحت اثر نیروهای جانبی و لنگر خمشی قرار دارند. برای مثال در سازه اسکله ها و در جائیکه نیروی حاصل از پهلوگیری و ضربه کشتی به شمع های نگهدارنده آن وارد می شود. در سازه های فراساحل که تحت اثر نیروی امواج و جریان های دریایی قرار دارند، در سازه های حایل که توسط شمع ها نگهداری می شوند، در سازه های بلند که نیروی باد به آنها وارد می شود و سازه های مستقر در روی شمع ها در مناطق زلزله خیز. چنانچه نسبت نیروهای جانبی به نیروهای قائم اعمال شده به شمع کوچک باشد از نیرو های جانبی صرفنظر می شود در غیر اینصورت تحلیل شمع تحت اثر بار جانبی الزامی بوده و بایستی با روش های مناسب اثر بار جانبی بر رفتار شمع تحلیل شود. امام باید بیان کرد که اندرکنش بین شمع و خاک یکی از مباحث بسیار مهم در مهندسی ژئوتکنیک می باشد که بایستی رفتار شمع و خاک با یکدیگر مشخص شده و طراحی ها بر اساس آن رفتار صورت گیرد. برای شناخت این رفتار نیز دو راهکار وجود دارد: مطالعات آزمایشگاهی و مطالعه با نرم افزار. در این مطالعه نیز قصد داریم با استفاده از مدل های نرم افزاری رفتار میان شمع و خاک را شناسایی کنیم.

کلمات کلیدی:

 شمع، بار جانبی، چسبندگی خاک، زاویه اصطکاک داخلی خاک

قیمت: ۸۰۰۰ تومان  • نام فایل:

  • تعداد دانلود:

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × = 1

بستن