theme wordpress
آبفروشگاهمهندسی آبمهندسی راه و ترابریپروژه هاژئوتکنیکژئوتکنیککارشناسی ارشدکارشناسی ناپیوسته

آب بندی به روش تزریق

موضوع: آب بندی به روش تزریق

افزایش تقاضا برای بهره وری در هنگام آب بندی تونل ها توسط تزریق، منجر به نیاز برای آب بندی کردن شکستگی های باریک شده است. شکستگی های با قابلیت انتقال بالاتر را می توان با تزریق های مبتنی بر سیمان آب بندی کرد، محدودیت در نفوذ پذیری با توجه به اندازه دانه های سیمان این تزریق را برای سنگ با نفوذپذیری پایین، کمتر مفید می کند. تفاوت گسترده ای از نظر حداقل دیافراگم که ملات سیمان می تواند نفوذ کند، در محدوده تقریبا ۳ تا ۱۰ برابر اندازه دانه دوغاب (Dalmalm, 2001) وجود دارد. ضریبی که بسیار رایج است است، به این معنی که حداقل دیافراگم، mµ ۴۸ خواهد بود (۰٫۰۱۶×۳میلی متر برای سیمان ریز دانه). مقدار مشخصه قطر دانه که ۹۵٪ وزن مواد عبوری برای یک منحنی توزیع دانه بندی است.

Silica sol یک ماده تزریقی جدید است که پتانسیل نفوذ در شکستگی های باریک را دارد. تست های صحرایی نشان داده اند که Silicasol می تواند به دیافراگم کوچکتر از mµ ۵۰ نفوذ کند (Axelsson and Nilsson, 20021; Funehag, 2004). در حال حاضر، استفاده اصلی از سیلیس کلوئیدی در کارهای ژئوتکنیک، تزریق در خاک است. یک مطالعه آزمایشگاهی انجام شده توسط Gallagher and Alyssa (2003) بررسی می کند که آیا خاک می تواند مقاومت خود در برابر روانگرایی را هنگامی که با silica sol تزریق می شود، افزایش دهد. یکی دیگر از منافع فن آوری مانع مایع چسبناک است، که هدف آن مقاومت در برابر جریان آلاینده ها در خاک ها است (Persoffet al., 1999).

هدف از این مطالعه بررسی این است که آیا نفوذ یک سیال نیوتنی (silica sol) می تواند پیش بینی و با استفاده از مدل های عددی، بر اساس خواص دوغاب و تست های هیدرولیک رسیدگی شود. طراحی روش تزریق براساس توصیف شکست با استفاده از مدل های عددی است. نفوذ دوغاب توسط مشاهدات بصری و بررسی مقاطع نازک و خواص هیدرولیکی شکستگی، تأیید شده است.

قیمت محصول: ۳۰۰۰ تومان  • نام فایل:آب بندی تونل ها توسط تزریق

  • PDF

  • تعداد دانلود:603

  • 3000 تومان

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

همچنین ببینید

بستن
بستن