theme wordpress
بهسازی لرزه ای سازه هادینامیک سازهزلزلهزلزلهزلزلهسازهسازهطراحی سازه های ویژهمقالاتمهندسی زلزلهمهندسی زلزلهمهندسی سازهمهندسی سازهنرم افزار Etabsویژهپروژه ها

آموزش روش های تحلیل استاتیکی و دینامیکی غیرخطی پیشرفته

آموزش روش های تحلیل استاتیکی و دینامیکی غیرخطی پیشرفته

در این مقاله تعدادی از مهمترین روشهای تحلیل های استاتیکی و دینامیکی غیرخطی آموزش داده شده است.

از جمله روشهای آموزش داده شده در این مقاله عبارتست از:

روش تحلیل استاتیکی غیر خطی فزاینده مودال (MPA)

روش پوش آور به هنگام شونده(Adaptive)

روش تحلیل پوش آور بهنگام شونده بر اساس نیرو

روش تحلیل پوش آور به هنگام شونده بر اساس جابجایی

روش تحلیل پوش آور متوالی(CMP)

مدل سازی و تحلیل در روش تحلیل دینامیکی فزاینده مودال (MIDA)

تحلیل دینامیکی اصلاحیIMP

در ادامه قسمتی از مقدمه این مقاله قرار داده شده است.

 مقدمه

تحلیل استاتیکی غیر خطی به دو دسته سنتی و پیشرفته تقسیم می شوند. در روش های سنتی مانند روش طیف ظرفیت در آیین نامه ATC-40 و روش ضریب جابجایی در آیین نامه FEMA-273، پاسخ سازه چند درجه آزادی مستقیما به پاسخ سازه یک درجه آزادی با در نظر گرفتن فقط یک مود نسبت داده می شود. در این روش، شکل این مود در طول تحلیل ثابت باقی می ماند. ولی در روش های استاتیکی غیرخطی پیشرفته، محققین با ارایه روش های نوین بخصوص در سازه های بلند، سعی دارند با در نظر گرفتن تغییرات سختی سازه در طول روند تحلیل و با اعمال الگوی بار بهنگام شونده و اندرکنش بین مودها، اثرات ناشی از  مودهای بالاتر را در تحلیلها در نظر بگیرند.

از طرفی، با توجه به ماهیت بارهای لرزه ای که به صورت شتاب پایه در پای ساختمان وارد می شود، تحلیل دینامیکی غیر خطی سازه ها به عنوان دقیق ترین روش جهت تعیین تقاضای لرزه ای سازه ها مطرح می باشد. ولی به علت مشکلات کاربردی و همچنین نیاز به مهارت بالا، استفاده از این روش با محدودیت هایی همراه می باشد. لذا در کنار روش های استاتیکی غیر خطی پیشرفته، محققان روش های جدیدی نظیر MIDA و IMP ارایه نموده اند که در آنها از مزایای روش های استاتیکی غیرخطی پیشرفته به خصوص روش MPA استفاده گردیده و بر اساس اصول روش تحلیل دینامیکی غیر خطی فزاینده (IDA)، تحلیل دینامیکی غیر خطی انجام می گردد.

قیمت مجصول: ۲۵۰۰ تومان  • نام فایل:

  • تعداد دانلود:

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

همچنین ببینید

بستن
بستن